Federatia Volum

Organizația Națională “Cercetașii României” recrutează Fundraiser

Dacă ți-ai dorit mereu un loc de muncă dinamic, căruia de multe ori să-i zici acasă, dacă ești pasionat de dezvoltarea relațiilor de parteneriat bazate pe profesionalism, transparență și reciprocitate, dacă ai visat mereu un loc în care să te simți o piesă de puzzle a unei construcții pentru o lume mai bună, tocmai ai găsit contextul potrivit.

Hai alături de noi să ducem povestea cercetășiei mai departe!

Responsabilități:

  • Participă la elaborarea strategiei de atragere de fonduri a organizației
  • Dezvoltă și implementează un plan de acțiune multianual pentru atragerea unor parteneri pe termen lung
  • Participă la scrierea de proiecte și cereri de finanțare pentru implementarea strategiei organizației
  • Menține și consolidează relația cu donatorii și sponsorii existenți
  • Participă la diverse activități/ evenimente ce au ca scop stabilirea de parteneriate pentru atragerea de fonduri
  • Asigură reprezentarea unei imagini unitare a organizaţiei şi supervizează aplicarea acestei imagini în comunicarea internă și externă
  • Iniţiază şi dezvoltă parteneriate cu autorităţile locale, instituţiile guvernamentale, sectorul privat, alte ONG-uri şi grupuri de interes pentru susţinerea strategiei organizaţiei
  • Dezvoltă, coordonează și oferă asistență tehnică pentru echipa națională de fundraising
  • Asigură managementul bazei de date, păstrând securitatea și confidențialitatea datelor
  • Organizează evenimente de strângere de fonduri

Profil:

  • Absolvent(ă) de studii superioare, cu experiență în scriere de proiecte, vânzări și/sau fundraising (preferabil în mediul ONG) de minim 2 ani
  • Experiență în utilizarea calculatorului, a soluțiilor on-line și social media
  • Eficiență și orientare spre rezultate concrete pentru îndeplinirea obiectivelor stabilite; persoană inovativă, proactivă, cu o bună capacitate de analiză și planificare
  • Abilități de comunicare dezvoltate (scris și oral), abilități de socializare și interacțiune
  • Buna cunoaștere a limbii engleze (scris și vorbit)
  • Crede în viziunea, misiunea și valorile organizației și poate contribui la transmiterea autentică a cercetășiei
  • Disponibilitate pentru deplasări în țară
  • Program: 40h/ săptămână

Beneficii:

  • mediu de lucru dinamic și motivant, într-o echipă tânără și implicată;
  • posibilitatea de a lucra într-o organizaţie de top în domeniul educaţiei;
  • remunerație și telefon de serviciu;
  • acces direct la activitățile pedagogice cercetășești pentru copii, tineri și cele de formare continuă pentru adulți
  • apartenența la o familie națională de 4000 de membri și la o mișcare globală de 40 de milioane de copii și tineri

Procedura de selecție:

Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, tot ce trebuie să faci este să ne trimiți aplicația ta cu titlu “Aplicație Fundraiser” la adresa de e-mail mihaela.girleanu@scout.ro până pe data de 30.11.2015. Dosarul de candidatură trebuie să cuprindă:

  • CV actualizat în limba română;
  • scrisoare de intenție;
  • alte documente relevante candidaturii.

Calendar:

  • 20-30 noiembrie 2015 – perioada de aplicație;
  • 1 – 6 decembrie 2015 – analiza și selecția aplicațiilor primite;
  • 7-15 decembrie 2015 – interviu la sediul ONCR;
  • Rezultatele selecției vor fi publicate după data de 18 decembrie 2015.

Pentru informații suplimentare te rugăm să ne contactezi la adresa de email: mihaela.girleanu@scout.ro.